Vinto F21 Arızası

Demirdöküm Vinto kombi ekranında yer alan F21 arızası için siz değerli müşterilerimize bugünkü makalemizde detaylı bilgi sunumu sağlayacağız. Vinto kombi neden F21 arızası verir? Arıza çözümü için neler yapmak gerekir? Sizler de bu sorunun cevabını merak ediyorsanız aşağıdaki açıklamalarımızı okuyup detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vinto Kombide F21 Arızası Nedir?

Düşük basınç arızası

  • Kombide böyle bir sorunla karşılaştığınızda kombinin içerisinde yer alan su basıncı düştüğünden dolayı cihaz herhangi bir randıman sağlamaz. Susuz çalışma olacağından dolayı kombide kuru yanma meydana gelir buda devir daim motoruna zarar verebilir. Bu nedenle cihazınızın su basıncı düşük olduğunda mutlaka su ilave etmelisiniz. Susuz çalışan kombi kullanıcılara randıman sağlamadığı gibi sıcak su ve ısınma ihtiyacını da gidermez. Cihazın sağlıklı çalışabilmesi için içerisinde 1,5 bar kadar su bulunması şarttır.

 

Vinto F21 Arızasında Tüketiciler Neler Uygulamalı?

Kombi ekranındaki arıza kodu düşük basınç hatası olduğundan dolayı kullanıcıların bu durumda yapmaları gereken kombiye su basmaktır. Kombiye su basma işlemini kombi altında yer alan doldurma musluğu ile gerçekleştirmeniz gerekir.

  • Vinto kombide doldurma musluğu kombinin sağ alt kısmında ki mavi renkteki vanadır.

Çevirdiğinizde kombiden su sesi duyarsınız ve bar göstergesi 1,5 bar olana kadar bu işleme devam ediniz. 1,5 bar 1 ile 2 bar arasıdır. İdeal kombi basınç seviyesi her zaman 1,5 bar olmalıdır. 2 barın üzerinde su basma işlemi yaparsanız kombi bu durumda su akıtır. Bu nedenle su basma işlemini yaparken açtığınız vanayı kapattığınıza emin olunuz.

Önemli: Bazı zamanlarda doldurma vanasını açtığınız zaman su sesi duyar fakat su basıncında oynama olmadığını görürsünüz. Bu gibi durum ile karşılaştığınızda açtığınız doldurma musluğunu hemen kapatmanız gerekir. Vinto kombide basınç sondası adı verdiğimiz yani basınç okuyucu arızalı demektir. Kombi içerisinde yeterli su basıncı bulunuyor fakat basınç sondasının arızalı olmasından dolayı basınç sondası basıncı ölçemiyor anlamına gelir. Bir diğer sebepde elektronik karttan kaynaklanabilir. Basınç sondası basıncı okuduğunda elektronik karta sinyal gönderir. Elektronik kartta da sorun olması halinde Demirdöküm Vinto kombide F21 Arızası meydana gelir.

Çözüm: Sorunun kesin çözüme ulaşması için Demirdöküm Servisi tarafından destek almanız gerekir. Cihaz yakından incelendikten sonra uzmanlar tarafından sizlere detaylı bilgi verilebilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s