Atron F04 Arızası

Demirdöküm Atron kombi kullanıp F04 arıza kodu ile karşılaştıysanız eğer bu makalemizi incelemenizi öneriyoruz. Makalemizde Atron F04 Arızası hakkındaki detayları sunacağız ve bu sorunda yapılması gerekenler hakkında sizi bilinçlendireceğiz. Arıza durumunda yapılacaklar konusunda bilgi almak isterseniz eğer makalemizi incelemeli ve bizi takip etmeye devam etmelisiniz.

Atron F04 Arızası Nedir?

Brülörde ateşleme olmadığını belirtir.

Servis Öncesi Yapılması Gerekenler

  1. Gaz vanaları kontrolü: Atron kombide ateşleme sorunu varsa eğer kombiye gaz gelmiyor olabilir. Önce konut içinde gaz olduğundan emin olun. Gaz vanalarına bakın. Vanaları kapalı görürseniz açın. Bazen vanalar açık olsa dahi dairede gaz olmayabilir. Bu durum ise gaz kesintisi halinde yaşanır. Fatura ödenmediyse gazınız kesilir ve vana mühürlenir. Bu durumda faturayı ödeyin ve gazın açılması için doğalgaz firmasını arayın. Bölgede çalışma var ise bölge olarak gaz kesintisi sorunu yaşanır. Bu durumda binada herkes aynı sorunu yaşar. Gaz gelene kadar beklemelisiniz. Dairenize gaz geldiğinden emin olduğunuzda Atron kombi yanındaki gaz vanasına bakın ve vana kapalı ise açın.
  2. Atron kombiyi resetleme: Atron kombi dairede gaz olmasına karşın ateşleme yapmıyorsa eğer servis öncesi cihaza reset atmalısınız. Resetleme işlemi ile sorun çözümlenebilir. Ancak arıza devam ederse işlemi birkaç kez daha uygulamanızı öneriyoruz.

Servis öncesi bu uygulamaları yapın. Yalnız arıza durumunda düzelme olmazsa eğer başka bir işlem yapmadan işi uzmanına bırakın.

Çözüm:

Atron kombide F04 Arızasından kurtulmak amacı ile öncelikle Demirdöküm Servisi yardımı alın. Arıza tespiti yerinde yapılarak ancak çözüm sağlanabilir. Size arızalı olma ihtimali olan parçaları da sunalım.

►►► Gaz armatörü, elektronik kart veya elektrotlar (iyonizasyon-ateşleme).

Bu parçalardan birinde ya da birkaçında sorun olabilir. Arıza tespiti yerinde uzmanı tarafından yapılırsa eğer net bilgi almış olursunuz ve sorununuz da onayınız ile çözümlenmiş olur.

Bu bilgileri sizlere sunuyor olmamızdaki sebep; cihazınızda yaşadığınız soruna hakim olmanız ve servis öncesi cihazınıza müdahalede bulunmanızdır. Servis yani uzman müdahalesi gerektiren parça tamiri ya da değişimi gibi uygulamalarda önerimiz cihaza müdahale etmemeniz ve servis yardımı almanızdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s