Kalisto F1 Arızası

Demirdöküm Kalisto model kombiler en sık kullanılan Demirdöküm kombi modellerinden biridir. Çok yeni olmayan bu modeller hemen her konutta yerini alabilir. Demirdöküm markası ile özdeşlemiş önemli modellerden biri olan Kalisto ile sorun yaşayan tüketicilerimiz için bu makalemizi hazırladık. Bilgi ve yardım için de yazımızı inceleyebilirsiniz. Kalisto F1 Arızası nedir ve bu sorun yaşandığında kullanıcı neler yapabilir? Merak ettiğiniz bu soruların yanıtını hemen sizler için sunalım…

Kalisto F1 Arızası Nedir?

Aşırı ısı limit termostat sorunudur.

Kombide emniyet sensörü olarak da adlandırabileceğimiz limit termostatın aşırı ısınma durumunu tespit edip cihazı bloke ettiğini yani kullanıma kapatarak yüksek sıcaklık sebebi ile cihazı emniyete aldığını belirtir.

Kalisto F1 Arızasında Kullanıcı Ne Yapabilir?

  • Kombi altındaki tesisat vanalarını kontrol edebilir: Kalisto model kombi altında 4 tane tesisat vanası vardır. Kalın borular kalorifer sistemi içindir. Kalorifer gidiş ve dönüş hattındaki vanalar kapalı ise bu sebeple de sorun yaşanabilir. Kontrol sağlamalı vanalar kapalı durumda ise açmalısınız.
  • Kalorifer vanalarını kontrol edebilir: Kombi eğer kış modunda ise kalorifer vanaları kapalı olabilir. Vanalar kontrol edilmeli kapalı ise açılmalıdır. Çoğu kullanıcı tasarruf amacı ile dairesinde bir ya da iki kaloriferi kullanır. Bu gibi durumlarda da bu sorunla karşılaşılabilir. Bu yüzden önerimiz en az 3 kaloriferin kullanılır durumda olmasıdır. Yani vanaları kontrol etmeli ve en azından 3 kaloriferi mutlaka kullanmalısınız.
  • Kombiye reset atabilir: Arıza durumu meydana geldiğinde ekranda “reset” ibaresinin de belirdiğini görürsünüz. Kalisto model kombilerde direk reset düğmesi bulunmaz. Açma-kapama düğmesini kullanarak resetleme işlemi uygulamalı ve arıza düzelmediği sürece işlemi birkaç kez tekrarlamalısınız.

Demirdöküm Kalisto model kombilerde bu sorunu yaşadığınız zaman servis öncesi yukarıda belirtilen kontrol ve işlemleri uygulayın. Uygulamalardan sonra arıza durumunda eğer bir düzelme olur ise kullanmaya devam edin. Düzelme olmaz ise cihaza hiçbir müdahalede bulunmayın ve mutlaka uzman yardımı alın.

Kalisto F1 Arızasının Sebepleri Nelerdir?

Demirdöküm Kalisto model kombide böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman servis öncesi yapılması gerekenleri uygulayın. Uygulama sonrasında sonuçta düzelme olmaz ise mutlaka uzman yardımı alın. Size bu sorunda karşımıza çıkan ihtimalleri de kısaca sıralayalım.

  • Kalisto kombide aşırı ısınma sorunu var ise; ana eşanjörde kireçlenme ya da tıkanma, kalorifer filtresinde tıkanma, üç yollu vanada konum atlama ve ortada kalma, kalorifer tesisatında tıkanma, devir daim pompasında sıkışma sorunu olabilir.

Bu gibi durumlarda arızanın önce uzman ekip tarafından yerinde görülmesi gerekir. Tespit sonrası arızalı parça ya da parçalar hakkında bilgiler sunulur. Kullanıcı onayı parça ya da parçalara müdahale edilerek sorun çözümlenir. Cihaz çalışır vaziyette teslim edilir. Bu konudaki yardımları mutlaka Demirdöküm Servisi ekibinden almalısınız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s