Aden 80 Ledi Yanıp Sönüyor

Demirdöküm Aden model kombi kullanmakta iseniz doğru yerdesiniz. Amacımız size bu yazımızda önemli bir arıza kodu ve çözümü konusunda bilgi sunarak yardımcı olabilmektir. Aden 80 Ledi Yanıp Sönüyor ve bu sorunun sebebini merak ediyorsanız eğer yazımızı inceleyiniz. Bu yazımızda sorunun hangi sebeple meydana geldiği, kullanıcı olarak yapılması gereken işlemleri ve çözüm seçenekleri hakkındaki bilgileri sunacağız. Bizi takip etmeye devam edin…

Aden 80 Ledi Yanıp Sönüyor ise;

Aden Basic model ledli kombilerde 80 ledi yanıp sönüyor ise aşırı ısınma meydana gelmiş demektir. 80 ledi sadece yanıyor ise Aden kombinin su sıcaklığı 80°C civarında demektir.

Aden 80 Ledi Yanıp Sönüyor ise Kullanıcı Ne Yapabilir?

  • Aden model kombinizi eğer kış konumunda çalıştırırken bu sorunu yaşadıysanız bu durumda petek vanalarına bakabilirsiniz. Vanalar eğer kapalı durumda ise açık konuma çevirmeniz gerekmektedir. Petek vanalarından bir de en az 3 tanesi mutlaka açık olmalıdır.
  • Yapabileceğiniz son işlem resetlemedir. Demirdöküm Aden model kombilerde reset düğmesi bulunmamaktadır. Açma-kapama düğmesi vardır. Yani 0 ve konum değiştirme düğmesi bulunur. Düğmeyi 0 a getirmeli ve birkaç saniye sonrasında yeniden eski konumuna (yaz-kış konumu) çevirmelisiniz. Sorun düzelmediği sürece işlemi birkaç kez uygulayabilirsiniz.

İşlemleri yaptınız ama nafile, sorunda düzelme olmuyorsa eğer başka bir işlem uygulamamalısınız. Uygulama neticesinde sonuç alamadığınız her durumda uzman yardımı almalısınız. Bu sorunun yaşanmasında birçok sebep bulunmaktadır. Bilgileri sizlere sunacağız fakat uzman müdahalesi talep ederseniz Derince Demirdöküm Servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Aden 80 Ledi Yanıp Sönüyor ise Sebepleri Nelerdir?

Aşırı ısınma olarak adlandırdığımız bu arıza durumunda limit termostat yüksek sıcaklık algılayarak devreye girmiş ve kombinin çalışmasını durdurmuş demektir. Yani cihaz şuanda bloke durumdadır ve hiçbir konumda çalışmaz. Bu sorunun birçok sebebi bulunmaktadır. Elbette ki yerinde tespit ve müdahale gerekir. Fakat bilinçlenmeniz açısından sizlere yardımcı olabilecek bilgileri hemen sunalım…

  1. Kalorifer tesisatı tıkanmış olabilir,
  2. Kalorifer dönüş borusu içerisindeki pislik tutucu filtre tıkanmış olabilir,
  3. Üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir,
  4. Üç yollu vana çalışma sırasında ortada kalıyor olabilir,
  5. Ana eşanjörde kireçlenme meydana gelmiş olabilir,
  6. Ana eşanjör pislik ile tıkanmış olabilir,
  7. Pompa sıkışmış olabilir.

Aden 80 Ledi Yanıp Sönüyor ise aşırı ısınma sorunun sebepleri yukarıda bahsedilen parçalar veya durumlar ile alakalı olabilir. Sorunun hangi sebeple yaşandığını ve nasıl bir müdahale gerektiğini ancak uzman servis ekipleri yerinde gördüğünde bulabilir. Bu nedenle de cihaza müdahalede bulunmadan direk işi uzmanına bırakın ve uzman yardımı alın.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s