Demirdöküm Kombi Neden Sürekli Çalışır

Demirdöküm Kombi devamlı ateşliyor: Kombinin kullanımı tamamen tüketici yönetimi altında bulunur. Kombinin çalışmasından itibaren ısı ayarları ve diğer kullanım ayarlarının tamamını kullanıcı belirler ve kombiyi kendisi yönetir. Bu nedenlerden dolayı diyebilir ki kombi kullanımımda kullanıcı kombisini hangi konumda çalıştırmak isterse o konumu açar ve kombinin çalışmasını sağlar.

demirdokum-kombi-neden-surekli-calisir

Demirdöküm Kombi Neden Sürekli Çalışır?

Kombinin kalorifer konumu yaz aylarında kapalı olduğununda sizler sıcak su konumunda kombiyi çalıştırır ve sıcak su ihtiyacınızı karşılarsınız. Sıcak su almak için musluğu açtığınızda kombi ateşleme yapar ve devreye girer. Bu durum kombinin normal çalıştığını gösterir. Aynı şekilde kalorifer kısmında kombiyi çalıştırdığınızda ateşleme olur ve kombi çalışmaya başlar. Kombiler sıcak su konumu ve kalorifer konumu açıldığında ilk başta ses yapar ve bu çıkan ses kombinin ateşleme sesidir. Kombinin devreye girdiğini ve normal çalıştığını anlayabiliriz. Belirtmiş olduğumuz durumlar dışında kombi ateşleme yapmaz. Şayet kullanmış olduğunuz kombide devamlı ateşleme oluyor ise bu durumda kombide sorun vardır.

Demirdöküm Kombi Sürekli Ateşleme Yapıyor ise Bunun Sebebi Nedir?

Kombinin sürekli ateşleme yapmasında karşılaşılan sorunlar nelerdir konusunda hemen sizleri bilgilendirelim. Kombi devamlı ateşliyor ise;

→ İyonizasyon elektrotu alev görmüyordur. Bu durumda kombi devamlı devreye girer. Diğer bir sebep ise iyonizasyon elektrotunda oksitlenme veya kirlenme olmuş ise kombi devamlı ateşleme yapar. iyonizasyonda oksitlenme ya da kirlenme söz konusu ise kombi sürekli ateşliyormuş gibi ses çıkartır fakat ateşleme gerçekleşmez. Siz kombinizin sürekli ateşleme yaptığını düşünürsünüz. Aslında bu ateşlemenin başarısın olduğunu gösterir.

→ Kombinin devamlı ateşleme yapması İyonizasyon elektrotu dışında bazen karşımıza ana kart ve gaz valfinde oluşan arıza durumunda da rastlanabilmektedir. Hangi parçadan sorun yaşandığının tespiti için servis müdahalesi gerekir.

Demirdöküm Kombi Sürekli Çalışıyor ise Kimden Yardım Alınmalıdır?

Kullanmış olduğunuz kombi devamlı ateşliyor ise kullanıcı olarak mutlaka servis çağırmanız gerekmektedir. Bu gibi durumlarda kombinize müdahale etseniz dahi kombinizde düzelme olmaz. Bundan dolayı uzmanında yardım almanızda fayda vardır. Eğer kombinde sürekli ateşleme oluyor ise bizleri arayabilir ve konu hakkında teknik bilgiler alabileceğiniz gibi sorunun çözümü için yardım talebinde bulunabilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz ile sizlere kaliteli ve garantili çözümler sunmaya devam ediyor ve sizlere yardımcı oluyoruz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s