Demirdöküm Tesisat Yıkama

Demirdöküm kombi veya tesisat kullanıcıları; her zaman beklediği sonucu her ne olursa olsun almak ister. Kış aylarında daha az sorun yaşamak, her daim tasarrufu yaşamak, cihaz arızaları ile uğraşmamak, cihazını daha uzun yıllar boyunca kullanmak çabasındadır. Bu gibi isteklere yanıt veren uygulamalar yalnız her zaman ihmal edilmektedir. Bugün sizler için sunacağımız konu da Demirdöküm Tesisat Yıkama işlemi ile alakalı olacaktır. Demirdöküm peteklerin temizlenmesi, Demirdöküm radyatör bakımı olarak da isim verebileceğimiz uygulamanın yapılma süresi, tahmini fiyat bilgisi, nelerin yapıldığı ve hangi sıklıkla yapılması gerektiği konusundaki bilgilere bu yazımızdan ulaşabileceksiniz.

Demirdöküm tesisat yıkama işlemi 3 senede bir yapılmalıdır. İşlem işin uzmanına bırakılmalı ve bu anlamda en uzman servis ekibinden yardımlar alınmalıdır. Bu konudaki yardımları bizlerden de alabilirsiniz. İşlemin süresi dairede bulunan petek adedi ve petek boyutu ile özdeşleştirilmiştir. Petek sayısı ne kadar fazla olursa ya da petek boyutu ne kadar büyük olursa işlem o kadar uzun sürer. Maliyet de genelde petek adedi ve boyutuna göre değişmektedir.

demirdokum-tesisat-yikama

Demirdöküm Tesisat Yıkama İşleminde Yapılacaklar

Bu uygulama için gerekli olan özel makine (ROTHENBERGER), kimyasal ilaç ve kimyasal ilaç ayrıştırıcı özellikte olan nötralize tozdur. İşlemi yapacak olan uzman ekip de adrese bu şekilde tedarikli gider. Adrese gidildiğinde petek adedine bakılır ve petek boyutları göz önünde bulundurularak işlem başlangıcı sağlanır. İşleme başlamadan önce de makine sisteme bağlanır. Makine genelde banyodaki petek ya da havlupana bağlanır. Bu durumda çıkacak olan pis suyun atılması daha kolay olacaktır. Makinenin bağlantısı sonrasında tespit edilen kimyasal ilaç ile su makineye dökülür. Dairede yer alan petek adedine göre yıkanacak olan petek vanaları açık olur. Birkaç petek vanası da kapalı olur. Vanası açık olan peteklerin temizliği başlatılır. Bu şekilde makine 40 dakika kadar çalıştırılır ve işlem süresi tahmini bu kadardır. İşlemin ardından kapalı olan petek vanaları açılır ve açık olanlar kapatılarak yeniden bir yıkanma işlemi başlatılır. Bu şekilde de yaklaşık 40 dakika kadar yıkama işlemi yapılır. Uygulama sonrasında petek havası alınır. Demirdöküm kombi altındaki kalorifer filtresi temizlenir. Uzakta gelen petekler daha az ısıtıyor ise gerek görüldüğünde reglaj ayarı yapılır. Ardından kimyasal ilaç ayrıştırıcı tozlar ile tesisat ikinci kez komple yıkanır. Bu uygulama da yaklaşık 20 dakika kadar sürer. Uygulama sonrasında işlem sonlandırılır. Petekler çalıştırılır, cihazda sorun olmadığı ve peteklerin ısınmasında bir sorun kalmadığı tüketiciye gösterilir ve işlem sona erer.

Uygulama için uzman yardımı almadığınız sürece sorunlar yaşarsınız. Uygulama sırasında kullanılan kimyasal ilacın yanlış kullanılması hem tesisatınızda delinme meydana gelmesine hem de Demirdöküm kombinizin zarar görmesine neden olabilir. Bu açıdan da yardımları mutlaka uzmanından alınız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s