Demirdöküm Kombi Petekleri Isıtıyor Suyu Isıtmıyor

Demirdöküm kombi kullanıcıları da iyi bilir ki kombide sorun meydana geldiğinde dönem yaz da olsa kış da olsa büyük sorunlar yaşanılır. Bu sorunlardan kurtulmak bazen kullanıcı müdahalesi gerektirse de bazen kullanıcının yapabileceği hiçbir işlem ya da uygulama bulunmaz. Bu sebeple de aslında kullanıcılar sorunun en başta neyden kaynaklı olduğunu merak edip öğrenmek ister. Bizler de bu sebeple sizlere bugün sıkça yaşanılan bir sorunla alakalı bilgi sunarak yardımcı olacağız. Demirdöküm kombi petekleri ısıtıyor suyu ısıtmıyorsa bu durumda üzülerek söylemek isteriz ki kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmaz.

demirdokum-petekler-isiniyor-su-isinmiyor

Bunu da şu şekilde açıklayabiliriz ki; Demirdöküm kombide meydana gelen arıza sebebi ne olursa olsun kullanıcı olarak ancak dairede faz var mı diye kontrol edersiniz gaz vanaları kapalıysa açarsınız, kombi su basıncına bakarsınız düşükse yükseltir yüksekse düşürürsünüz, kombiyi son olarak resetlersiniz. Bu uygulamalar dışında bilginiz olsun ya da olmasın yapabileceğiniz hiçbir işlem bulunmaz. Yalnız Demirdöküm kombinin sıcak su vermeyip petekleri ısıtması durumunda bu işlemler bir işe yaramaz. Çünkü bir bölüm ısınıyor bir bölüm ısınmıyor ise yani peteklerde ısı oluyor ama sıcak su alamıyorsanız bu durumda dairede gaz vardır ki kombi petekleri ısıtıyordur. Kombide su vardır ki peteklerde yanma oluyordur. Ancak reset konusunda uygulama yapabilirsiniz. Çünkü kombide kaloriferler için çalışan parçalar ayrıdır kombi için ayrıdır. Bir de ortak çalışan parçalar vardır. Peteklerde ısı olduğuna göre ortak parçalar dışında yalnızca sıcak su parçalarında sorun olabilir diyebiliriz. Yalnız her ne olursa olsun bizler sadece Demirdöküm Servisi olarak sizleri bilgilendirebiliriz. Kesin çözüm arıza tespiti ve onarımı adına Demirdöküm Servisi’ni çağırıp yardım almanız daha mantıklı olacaktır. Böyle bir sorunda birçok parçada arıza durumu söz konusu olabilir. Mesela kombide tribün, conta, sensör, akış şalteri, plaka eşanjör, üç yollu vana, elektronik kart, fan gibi parçalar genel anlamda karşımıza çıkan arıza durumları olmaktadır.

Az önce de belirtmiş olduğumuz gibi bu parçalar dışında farklı sorunlar da söz konusu olabilir. Arızayı yerinde görmek ve ona göre müdahalede bulunmak en mantıklısı olacaktır. Bu bakımdan da her zaman için diyebiliriz ki bu sorunda yapmanız gereken Demirdöküm Kombi Servisi yardımı almanızdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s