Demirdöküm Kombi Basıncı Yükseliyor

Demirdöküm kombi kullanıcıları genelde yaşadıkları sorunlardan müzdariptir. Yaşanılan sorunlarda her daim önemli olan yapılması gerekenlerin bilinmesidir. Bizler de yapılması gerekenler konusunda arıza durumuna göre tüketicilerimize bilgiler sunmaya çalışarak yardımcı oluyoruz. Demirdöküm Servisi olarak bloğumuzda yer alan bu sayfada da sizlere Demirdöküm kombi basıncı neden yükselir konusu ile alakalı bilgileri sunacağız. Demirdöküm kombide yüksek basınç arızasında kullanıcı olarak yapılabilecek bir işlem bulunur mu yoksa servisi mi çağırmak gerekir öğrenmek isterseniz sizleri bilgilendirelim.

demirdokum-kombi-basinci-yukseliyor

Demirdöküm kombinin basıncının yüksek olduğunu bar değerinden anlayabilirsiniz. Bazı modellerde yüksek su basıncı hatası da verebilmektedir. Eğer sizler basıncı su basarken yükselttiyseniz yani fazla su bastıysanız basıncı düşürmenin yolu vardır. Fakat basınçtaki yükselme kendiliğinden oldu ise bu durumda yapabileceğiniz işlem olmaz. Fazla su basma durumunda yapmanız gereken basıncı düşürmek adına petek havasını almaktır. Petek havasını peteğin yan kısmında tornavida yardımı ile alıp su aldığınızda basınçta düşme meydana gelir. Sizin müdahaleniz söz konusu olmamasına rağmen basınçta yine de kendi kendine yükselmeler oluyor ise bu bir arıza durumudur. Bu durumda basıncı düşürseniz dahi yaşadığınız sorun sebebi ile yükselmeler yine aynı şekilde olacaktır. Bu anlamda yardımları Demirdöküm Servisi ekibinden almanız gerekmektedir. Demirdöküm kombinin basıncı yükseltme nedenleri de birden çoktur. Dilerseniz sizlere karşımıza çıkan arıza durumları hakkındaki bilgileri de sunabiliriz. Mesela kombinin bakımsız kalıp genleşme tankının hava olan bölümünde havanın azalmış olması veya bitmiş olması durumu basıncı yükseltebilir. Bu duruma servis ekipleri müdahale ederek genleşme tankına hava basımı uygular ve sorun çözümlenir. Fakat sorun sadece genleşme tankında olmayabilir. Kombide doldurma musluğunun kırılması, arızalanıp kapatılamaması ya da açık bırakılması gibi durumlar da basıncı yükseltir. Bu anlamda Demirdöküm kombide doldurma musluğunun yalnızca açık kalıp kalmadığını kontrol edebilir açık ise kapatabilirsiniz. Kırık ya da kapanmadığı durumlarda parça değişimi servis ekipleri tarafından yapılır.

Demirdöküm kombide bir de genleşme tankı arızalı ise ya da plaka eşanjörde sorun olduğu zaman basınçta yükselme olabilmektedir. Kısacası bu durumla alakalı sunabileceğimiz birçok arıza durumu söz konusu olduğundan direk yaşadığınız sorunla alakalı servis desteği alın önerisinde bulunabiliriz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s