Aden Kombide F5 Arızası

Aden kombide F5 arızası; Demirdöküm Aden kombi kullanmakta olan tüm tüketicilerimiz beklentisine her anlamda yanıt bulsa da bazen farklı sorunlarla karşılaşabilir. Yaşanılan her bir sorun karşısında kullanıcılar her zaman olmasa da bazen yapılması gerekenleri bilmez. Bilse de uygulamak istemez. Her zaman işi uzmanına bırakmak doğru seçenektir. Ve bizler de bugün sizlere işin uzmanı olarak Aden kombide meydana gelen bir hata durumu ile alakalı yardımcı bilgiler sunacak sizleri bilinçlendireceğiz. Aden kombide oluşan f5 arızası nedir? Aden kombide f5 sorunu nasıl çözümlenir? Bu konuda öğrenmek istedikleriniz sayfamızdadır.

aden-kombide-f5-arizasi
demirdokum aden kombide f5 arizasi

Aden kombide karşınıza çıkan f5 arızasının sebebi hava akış sorunu demektir. Aden kombi neden f5 arızası verir sorusunun yanıtı da bu sebeple aynı olur. Aden kombide f5 arızası olduğu zaman arızanın sebebi kombinin çeşidine göre değişmektedir. Aden kombi bacalı ise sorunun kaynağı farklıdır hermetik ise farklıdır. Bu anlamda cihazın tam çeşidi gerekir. Çeşidini bilirseniz sizlere arızanın sebebi ve çözümü konusundaki bilgileri sunabiliriz. Aden kombiniz eğer bacalı ise ve ekranda f5 arızası var ise bu baca sensörü sorunu ya da bacanın tam çekmediği anlamına gelmektedir. Öncelikle yapmanız gereken baca çekişini kontrol etmek olsun. Baca çekişi sonrasında baca tıkalı olur ise sorun baca temizliği ile çözümlenir. Baca tıkalı değil ise baca sensörü arızası olarak kabul edilir ve bu sebeple baca sensörü değişimi yapılır. Aden kombi eğer hermetik ise bu durumda arızanın kaynağı daha bir başka olur. Aden hermetik kombide f5 arızasının çözümü adına öncelikle prosestat adlı parça kontrol edilir. Prosestat arızalı ise değişimi Demirdöküm Servisi tarafından yapılır. Prosestat tamiri yapılamaz. Bu parçada her zaman sorun olmayabilir. Sorun fan motorunda da olabilir.

Aden kombide fan da hava akımına yardımcı olan bir parçadır. Bu sebeple de diyebiliriz ki fanda sorun olduğunda da yine kombi bu hata kodunu verebilir. Çözüm için de fan tamiri ya da değişimi gerekebilir. Bu gibi durumlarda kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem olmaz. Aden kombide f5 arızası yaşıyorum diye Demirdöküm Kombi Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s