Demirdöküm Atron F1 Arızası

Demirdöküm Atron F1 arızası; Demirdöküm Atron kombi kullanıcıları kombisini normal şekilde kullanırken aniden bir hata ile karşı karşıya kaldı ise sorunun kaynağını her bir tüketicimizde olduğu gibi merak etmektedir. Bizler Demirdöküm Servisi olarak hem teknik açıdan gereken müdahaleyi yapmaya hem de tüketicilerimizi bu tür arıza durumları konusunda bilgilendirmeye her daim hazırız. Bu sebeple de bugün sayfamızda Atron model kombide yaşanılan bir arıza durumu konusunda bilgilendireceğiz. Atron kombi ekranında beliren f1 hata kodunun anlamı nedir? Kullanıcı olarak ne gibi işlemler yapmak gerekir dilerseniz sizlere bu konudaki bilgileri vakit kaybetmeden sunalım…

demirdokum-atron-f1-arizasi

Demirdöküm Atron f1 arızası kombide aşırı ısınma sorunu anlamına gelmektedir. Atron kombide neden aşırı ısınma olur? Bu sorunda arızalı parça nedir ve ne gibi işlemler yapılması gerekir işte yanıtı: Öncelikle kullanıcı olarak dairenizde yer alan petek vanalarını kontrol etmelisiniz. Dairede en azından 3 adet petek vanasının açık olması gerekir. Vana kapalı ise aşısı ısınma durumu tabi ki söz konusu olabilir. Bu durumda kombi kendi kendini ısıtabilir ve bu sorun meydana gelebilir. Sorunun yaşanılmaması adına da petek vanalarının açık olması gerekmektedir. Bizlere soracak olursanız eğer hava akışı sorunu sebebi ile sarfiyat yaşamamanız adına yapmanız gereken tüm petek vanalarını açık tutmanızdır. Bir odanın petek vanası dahi kapalı olsa o odayı kullandığınız zaman sıcak hava ile odadan gelen soğuk hava teması sebebi ile dairede bir esinti meydana gelir ve bu durum sebebi ile de kombi daha güçlü çalışmaya başlayarak yakıtta sarfiyatı sizlere yaşattırır. Özellikle de bu sorunu yaşamamanız adına yapmanız gereken şey en azından 3 petek vanasını açık tutmaktır. Petek vanasını bu hata kodu belirdikten sonra açın. Bir süre kadar bekledikten sonra Atron kombiyi resetleyin. Düzelme durumu bazen söz konusu olabilmektedir.

İşlemin ardından Demirdöküm Atron f1 arızası hala ekranda yer alıyor ise bu durumda yapmanız gereken bir uygulama olmaz. Limit termostatı aşırı ısınmadan açılmış olabilir ve parça değişimi gerekebilir. Parça değişimini de sizler yapamayacağınız için Demirdöküm Servisi’nden yardım almanız gerekmektedir. Atron kombinin limit termostatı dışında elektronik kartında da arıza durumu söz konusu olabilir. Servis ekipleri arızayı yerinde görürse sizleri bu anlamda bilgilendirecek ve gereken müdahaleyi de onayınız dahilinde yapacaktır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s