Demirdöküm Kombi Ateşlemiyor

Demirdöküm kombi ateşlemiyor; Demirdöküm marka kombilerde her zaman farklı sorunlarla karşılaşabilmeniz mümkündür. Bu hiçbir zaman sorun yaşanılmayacağı anlamına gelmez. Ya da her zaman sorun yaşayacağınız bir durum da söz konusu olur diyemeyiz. Fakat Demirdöküm markası da başta olmak üzere her markadaki kombilerde çalışmadaki temel sebep doğalgaz olduğundan doğalgazla alakalı sorunlar başta gelir. Yani kombinin genel anlamda arızası doğalgazdan kaynaklı olabilir. Bugün sizleri Demirdöküm kombi neden ateşleme yapmaz konusunda bilgilendireceğiz. Hem bu konudaki bilgilere de bizler sayesinde bu anlamda ulaşmış olursunuz.

demirdokum-kombi-ateslemiyor
demirdokum kombi neden ateslemez

Demirdöküm kombinin ateşleme yapmamasının birden çok sebebi bulunmaktadır. Bu anlamda görmeden ya da arızayı yerinde tespit etmeden sizlere net bilgiler de verilemez. Bir kombi neden ateşleme yapmaz diye düşünüldüğü zaman akla direk gazın olmaması ya da gazın gelmemesi gelir. Demirdöküm kombi ateşlemiyor sorununda da öncelikle kullanıcı dairesinde gaz kontrolü yapmalıdır. Yani ocağı çalışıyor mu diye kontrol etmelidir. Ocakta çalışma durumu var ise sorun kombidedir. Fakat ocak da çalışmıyor ise sorun dairede gazın olmamasıdır. Kapının dışarısında yer alan gaz vanasına bakarak kapalı durumda ise açık duruma getirmelisiniz. Açık durumda olmasına rağmen ocak da kombi de çalışmaz ise sorun ya bölgede var olan doğalgaz çalışmasından kaynaklıdır ya da fatura ödenmedi ise gazınız kesilmiştir. Bu anlamda yardımları doğalgaz firmasından almanız gerekir. Ocağınız çalışır durumda kombi gaz vanası da açık olmasına rağmen kombide ateşleme olmuyor ise bu anlamda Demirdöküm kombide ateşlemeyi sağlayan parçalarda sorun olabilir diyebiliriz. Bunlar başta gaz valfi olmak üzere; iyonizasyon elektrotu ya da ateşleme elektrotu olabilir. Kombide anakart arızalandığı zaman da diğer parçalar görevini yapamayacağından yine ateşleme sorunu karşımıza çıkabilir. Bu anlamda kullanıcının yapması gereken bir işlem olmaz. Sadece gaz vanalarını açar, kombi suyu az ise su basar ve en son çare olarak kombiyi birkaç kez resetler.

Fakat bu uygulamalara rağmen yine de Demirdöküm kombide çalışma durumu olmaz ise yapabileceği işlem de kalmamıştır diyebiliriz. Bu durumdan sonra yapmanız gereken Demirdöküm Kombi Servisi’ni arayarak Demirdöküm kombi ateşlemiyor deyip yardım almaktır. Bizler de bu anlamda sizlere her daim yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Demirdöküm Kombi Ateşlemiyor” için 2 yorum

  1. Kombi sıcak suyu çalıştırıyor ama petekleri ısıtmıyor. Defalarca servis elemanı geldi fakat çözüm yok. Demirdöküm adını bile duymak istemiyorum. Ondandir bundandır diye deneyip durdular ama yok yok yok

    Beğen

    1. Peteklerin ısınmamasının sebebi; devir daim pompası, kalorifer sensörü, elektronik kart gibi parçalara bağlıdır. Bu parçaların kontrol edilmesi lazım. Tesisatta tıkanma varsa bu sebeple de petekler ısınmayabilir. Net arıza teşhisi için sorunu yerinde görmemiz gerekir. Daha detaylı bilgi için 444 1 837 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s