Demirdöküm Atron F12 Arızası

Demirdöküm Atron F12 arızası; Demirdöküm Atron kullanıcıları bloğumuzda oluşturduğumuz bu sayfamızı bilgi amaçlı incelemelidir. Çünkü sayfamızda Atron kombi kullanıcılarını ilgilendirecek aynı zamanda bilgilendirecek bir konu yer alacaktır. Demirdöküm Atron kombilerde oluşan arıza durumlarında kullanıcılar genelde direk telaş yapmaktadır. Bazen yapılması gerekenleri bilip uygulamakta bazen de neler yapılır düşüncesi ile çabalayarak bilgi ve yardımlar almak istemektedir. Bizler bugün bloğumuzda sizlere Atron kombide oluşan F12 arızası ile alakalı bilgiler sunacağız. Bu sorun neden yaşanır neler yapılır? Bilgisini sunalım…

demirdokum-atron-f12-arizasi
atron f12 hatasi

Demirdöküm Atron kombide f12 hatası var ise bu voltajlarla alakalı sorun yaşanılıyor demektir. Bu sorun ne olabilir ya da parçalarda sorun var mıdır sizlere anlatalım. Demirdöküm Atron F12 arızası ile karşılaştığınız zaman servis çağırmadan bir süre kadar beklemeniz gerekmektedir. Bir süre beklemenizin sebebi de voltajların düzelmesidir. Voltajlar genelde kış aylarında ya da soğuk geçen günlerde dengesiz hale gelir. Özellikle de bölgede elektrik kesintisi olduğu zaman voltajlar birden düşer. Elektrik geldiğinde ise ani yüksek voltaj gelir. Bu sebeple de Demirdöküm Atron kombiler başta olmak üzere birçok kombi hasar görüp arızalanır. Bu arıza durumlarında işte kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir uygulama olmamaktadır. Bölgedeki voltajların düzelmesini bir süre kadar beklemeniz sonuç getirecektir. Yalnız uzun süre beklemeniz sonrasında eğer Atron kombide yine de düzelme durumu söz konusu olmaz ise yapabileceğiniz şey servisi arayarak yardım almak olsun. Çünkü bu gibi durumlarda sorun Atron kombideki elektronik kartta olabilir. Elektronik kart voltaj düşmesi sebebi ile arızalanabilir. Arızalandığı zaman da soruna uzman Demirdöküm servis ekibi müdahalede bulunabilir. Kartın tamiri ya da değişimi de gerekebilir. Bu uygulamalar konusunda gelen ekip sizleri bilgilendirir ve hangi uygulamayı onaylarsanız işlem ona göre yapılır.

Demirdöküm Atron F12 arızasında çözüm alternatifleri bunlardır. Yalnız her zaman için önerdiğimiz de voltaj düşmeleri ve yükselmeleri sebebi ile Atron kombilerin zarar görmemesi adına regülatör cihazının kullanılmasıdır. Regülatör kombiye gelen voltajın her zaman düzenli şekilde olması gerektiği voltta kalmasını sağlar. Ve bu sebeple de bölgede elektrik kesintisi olduğunda ya da şebeke voltajında sorun olduğunda Atron kombi bu sorundan etkilenip bu hata kodunu vermez sizler de bu anlamda sorun yaşamazsınız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s