Demirdöküm Aden F0 Arızası

Demirdöküm Aden f0 arızası; Demirdöküm Aden kombi kullanıcılarına sorsak kombisinden her zaman için memnundur. Aden kombiler diğer kombi çeşitleri gibi sorunsuz kullanım yaşattıran ürünler olmaktadır. Aden kombilerde karşınıza çıkan arıza durumları ile alakalı bilgileri sizlere sunacağız. Aden kombi ekranında beliren f0 arıza kodu kombide ne demektir? Bu arıza durumu servis müdahalesi gerektirir mi? Sebep nedir ya da ne olabilir? Sizleri bilgilendirmeye çalışalım. Kullandığınız ya da kullanmakta olduğunuz Demirdöküm Aden kombiniz f0 hatası mı verdi? İşte çözüm seçenekleri:

aden-f0-arizasi
demirdokum aden f0 hatasi

Aden kombide f0 hatası kombide düşük su basıncı sorunu anlamına gelmektedir. Aden kombilerde karşınıza çıkan bu arıza durumunda kombideki suyun az yani yeterli durumda olmadığını bilmeniz veya anlamanız gerekir. Kombi sadece doğalgaz ve elektrikle çalışmaz. Kombi aynı zamanda su ile de çalışma sağlar. İçinde bulunan su azaldığı zaman ya da bitme noktasına geldiği zaman bu sorun karşınıza çıkar. Aden kombide f0 hatası ile karşılaştığınız zaman bar göstergesine yani manometreye bakacak olursanız bar değerinin düşük olduğunu (0 bara yakın) göreceksiniz. Bu durumda kombiye kullanıcı olarak su basmanız gerekmektedir. Demirdöküm Aden kombiye nasıl su basılır? Sorusunun yanıtını bu sorunda sizlere anlatarak yardımcı olalım. Aden kombide bu hata ile karşılaştığınız zaman kombinin altına doğru bakın. Sizlere Aden kombide doldurma musluğunun yeri konusunda yardımcı olacağız. Aden kombide doldurma musluğu siyah parçadır. Kombinin altına doğru eğildiğiniz zaman sol alt kısma doğru bakarsanız siyah doldurma musluğunu göreceksiniz. Bu parçayı sola çevirmeniz gerekir ki Aden kombiye su basma işlemi uygulanabilsin. Sola çevirdiğiniz zaman su sesi geldiğini de duyarsınız. Bar değerini aynı anda takibe alın. Yükselme olacaktır. Bu yükselme 1,5 bara geldiği zaman doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın.

İyice kapatın ki açık kalmasın. Bir kademe bile açık kalması durumu kombide basıncın yükselmesine ve bu sebeple de Aden kombinin su akıtmasına neden olabilir. Doldurma musluğunu kapattığınızdan eminseniz yeniden kombi ekranında bakın. Demirdöküm Aden kombide f0 arızası mutlaka çözümlenmiş olmalıdır. Ekranda derece vardır. Düzelme olmadı ise Aden kombiyi resetleme uygulamasını yapın. Reset de eğer bir işe yaramadı ise servisi arayarak bu anlamda yardımları servis ekiplerinden alabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s